arama

FACEBOOK CEO’SU ZUCKERBERG DEN WHATSAPP İTİRAFI!..

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • kertenkele
  • 1 Yıldız
    Loading...

Facebook’un Ceo’su Mark Zuckerberg Whataspp’ı şirketinin bünyesine katarken çektiği darlığı itiraf etti..

1

Whatsapp’ın gelecekteki yerini fark etmiş ve 19 milyar dolar karşılığında bünyesine eklemişti..

2

Bizim sadece rakansal olarak baktığımız bu durumda Zuckerberg kesinli belli olmayan bir aplikasyon için oldukça tedirginmiş..

3

CNN International’dan Laurie Segall’a röportaj veren Zuckerberg, WhatsApp’ın kurucularından Jan Koum ile satın alma görüşmesi sırasında yaşadıkları gerginliği köpeği sayesinde aştıklarını belirtti.

4

Döneminde çok ses getiren ve çok yüksek bir meblağa ile yapılan anlaşmayı belki de gizli silahım diye nitelendirdiği köpeği sayesinde gerçekleştirdi.

5

“Oldukça gergin bir andı. Jan düşünmek için zaman istedi. Tam o anda köpeğim Beast içeri girdi ve jan’ın kucağına atladı ve buzlar eridi.” açıklaması oldukça şaşırttı.

6

Mark Zuckerberg’in WhatsApp’ı ve Instagram’ı satın alırken bu platformları özerk olarak bırakacağının sözünü verdiği biliniyordu. Ancak son yıllardaki adımlar ve sosyal medya devinin önde gelen isimlerinin birer birer gemiyi terk etmesi bu politikanın değiştiğine dair en net kanıt olarak görülüyor.

7

WhatsApp’ın kurucularından Brian Acton’un istifası ile başlayan süreç, onun ardından WhatsApp’ın bir diğer kurucusu olan Jan Koum Mayıs ayında bırakması ile devam etti.

8

Sonrasında WhatsApp’ın başına getirilen iki isim olan Kevin Systrom ve Mike Krieger Facebook’tan ayrılma kararı aldı. İkili her ne kadar ayrılık nedenini “Merakımızı ve yaratıcılığımızı keşfetmek için ayrılıyoruz” şeklinde açıklasa da Facebook ile bir süredir fikir ayrılığı yaşadıkları basına yansıyordu.

9

Facebook’tan istifa eden son isim ise sosyal ağın 2014’te satın aldığı sanal gerçeklik şirketi Oculus’un kurucusu Brendan Iribe oldu. İribe’nin ayrılık nedeninin de “fikir ayrılığı” olduğu iddia ediliyor.

kaynak